Vicdan?

BURADASIN
Muro Kedi


Geçtiğimiz Temmuz ayında bir mahallede sokakta yaşayan “Muro” 60 yaşındaki bir kadın tarafından öldürülesiye dövüldü. Hemde ateş küreğiyle. Bunu yapan insan… İnsan bile demek istemediğim o varlık bunu yaparken hiç vicdanı sızlamadımı acaba?

 

Şuan Muro’nun bir ayağı ampute edilmiş ve vücudunun her yerinde çok büyük yaralar var. Zaten doğuştan sağır olan Muro’nun artık iki gözüde görmüyor ve 3 kez ameliyat geçirdi.

Bir hayvan sever kardeşimiz bu yapılana kayıtsız kalamamış ve avukatına başvurup dava açmak istemiş. Fakat adalet olmayan bir ülkede bu hayvancağızı ne yapsınlar… Savcı ifade almadan. Somut suç unsuru olmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı veriyor. Yani dosyayı kapatıyor ve dava falan açılmadan olayın üzeri kapatılıyor. Kardeşimiz Sevda Titiz Başata bu duruma da kayıtsız kalamamış ve olayı Change.org dan tüm Türkiye’ye ve Dünya’ya duyurmak için bir kampanya başlatmış.  Kampanyayı İmzalarsanız belki birşeyler yapma imkanımız olur. Sizden duyarlı olmanızı rica ediyorum.Vicdan? Konusuna Ait Etiketler

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz

Benzer Yazılar

Karga Shop

Karga Shop Alışverişim

Mayıs 30, 2017

TemaHEX