#TecavüzMeşrulaştırılamaz

BURADASIN
Hasan Can Varsayılan


Merhaba,

Bugün yazıma oldukça üzücü, bir o kadar da sinir bozucu olan bir haberle başlayacağım. Sabah kalktım, televizyonu açtım ve sabah haberlerinde karşıma ilk çıkan şey “Çocuk tecavüzcüyle evlendirilsin” başlıklı haber oldu. Ülke olarak nereye gidiyoruz, ne yapmaya çalışıyoruz anlamadım…

GEREKÇCE

Önerge şu an kabul edilmiş durumda… Evet, önerge içeriğinden kısa bir özet geçecek olursak cinsel istismara uğramış çocuklar onlara bu pisliği yapan o…. çocuklarıyla evlendirilecek ve bu varlıklar hapis cezasından bir bakıma yırtmış olacaklar fakat eğer çocuktan boşanırsa hapse tekrar girecek ve anladığıma göre 10 yaşında bu duruma maruz kalmış bir çocuk bile resmi olarak evlendirilebilecek.

  CHP  vekil  Fatma  Kaplan  Hürriyet,  “Çocuk  cinsel  istismarı  özellikle  edinmek  amacıyla  zoraki  erken  evlendirilmelerin  önü  açılacak.  Önergede  matem  sınırı  da  yok.  Bu  önergeye  gereğince  12  yaşındaki  kız  çocuğu  bile  tecavüzcüsüyle  evlendirilebilir.  Evlilikten  kaynaklı  failin  ceza  almasının  önüne  geçiliyor.  Bu  düzenlemeyi  geçirmemek  düşüncesince  çalışıyoruz”  dedi. 

Cumhuriyet Halk ve Milliyetçi Hareket Partililer bu duruma mecliste karşı çıkarken AKP nin oylarıyla önergenin görüşülmesi kabul edilmiş. Fakat 184 oy çıkmadığı için önerge tam olarak kabul edilmemiş ve salı günü tekrar görüşülecekmiş.

ÖNERGE TAM

Türkiye de yargıya taşınan çocuk istismarı suçları 16.000 den fazla, suçu kesinleşmiş tutuklu sayısı ise 4000 üzerinde bir de yargıya bile taşınamayan bu tip durumları düşünürsek ülke olarak zaten iyi bir durumda değiliz. Eğer bu önerge kabul edilirse 4000 şerefsiz daha sokağa salınacak.  Bu haberi ve meclis durumunu gördükçe nedense aklıma Ensar Vakfı olayı geldi.

Daha fazla söylenecek birşey olduğu düşünmüyorum, aslında söylenecek çok şey var fakat…

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak bu tasarının iptaline bir nebze de olsa destek olabilirsiniz.

 (http://bit.ly/IstismarMesrulastirilamaz)

 

 



#TecavüzMeşrulaştırılamaz Konusuna Ait Etiketler

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz

Benzer Yazılar

Karga Shop

Karga Shop Alışverişim

Mayıs 30, 2017

TemaHEX