Sıfır?

BURADASIN
Hasan Can Varsayılan


Sıfır… Kimine göre bir sayıdan ibarettir ‘sıfır’ kimine göre ise hiçten başka bir şey değildir. Kimse bundan ötesini düşünemez.

Aslında sıfırın bundan ötesi yoktur, bana göre. Hani derler ya “artık sıfırız, sıfırı gördük” diye işte sıfır hiç olmayı, bitmeyi, tükenmeyi anlatır. Bazılarına göre ise başlangıçtır sıfır, zirveye uzak olması kimileri için iyi kimileri için kötüdür. Sıfırı bitiş olarak görmek ise aslında pek doğru değildir fakat her başlangıcın bir sonu vardır ve bu son sıfırdır. Sıfır iki şeyi ifade eder benim için, hem başlangıcı hem sonu. Herkes için aynıdır başlangıç, herkes sıfırdan başlar hayatına. Kimileri yerinde sayar kimileri zirveye ulaşır. Fakat herkesin sonu yine sıfırdır.

Sıfırı bilen, tanıyan birisi dahi zirveye ulaştığında asla kaybetmeyecek anlamına gelmez fakat sıfıra kolay kolay geri dönmez. Çünkü bu insanlar her şeyi sonuçlarını göz önünde bulundurarak yapar Bu da sıfırın insana kazandırdıklarından en önemlisidir. Bir insan tutumlarını değiştirebiliyorsa eğer bunlardan ilki sıfır ile ilgili olumsuz düşüncesini değiştirmesi olmalıdır. Çünkü sıfırı tanımak her şeyin başlangıcıdır.Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz

Benzer Yazılar

Karga Shop

Karga Shop Alışverişim

Mayıs 30, 2017

TemaHEX